Tipy psychologa rodičům dětí do tří let.

Jsme sami zjistili, jak se snažíme vše udělat nejen pro dítě, ale i mimo něj. Protože je nám, dospělým, je výrazně jednodušší a rychlejší. Jsme neustále spěchat. Ale pro toho, aby se dítě mohlo naučit, je třeba se zastavit, najít si čas a naučit se ho. A přesto jsme často vyžadují od dítěte to, že ne vždy děláme sami přes svou lenost, nedostatek organizace nebo nedostatek času: složit věci, uklidit pokoj, umýt nádobí.

Tak odkud tedy provádět u dítěte pořádek, vázané, schopnost uspořádat si správně svůj den? Schopnost samostatně rozhodovat, schopnost sám sebe obsloužit a ještě taková důležitou vlastnost, jako je schopnost starat se o ty, kdo stojí vedle, pokud dítě vidí úplně jiné příklady? Kdy začít vychovávat? Nepochybně, od narození!


Od narození do roku. Začít je třeba co nejdříve
Je to jen zdá, že v tomto věku je dítě nelze ničemu naučit. Co ještě nelze vštípit mu dovednosti self-servis, je nemožné naučit pomáhat mámě. Samozřejmě, málo, která se teprve začíná chodit, ještě bude vaším plnohodnotným pomocníkem.

Ale výchova začíná v malém. Teď budeme mluvit s vámi o postarala, který se naučil sám, bez podpory, sedět. Takže, první krok v péči asistenta – to je nácvik chození na objednávku.

Obvykle dáte dítěti hračku, a pak odnést je s ním proto, že je “ještě malý, on je unavený, on sám ještě neumí”. To již může, připraven se učit, a dokonce i získat potěšení z toho, že složil své hračky.

Pro něj, tato činnost se může stát není jen povinností, ale zajímavou hrou. Požádejte dítě: “Pojďme spolu tvé hračky v krabici. Já ti hned pomohu. Teď vytáhni svou hračku sám. Zde je ! Děkuji, že jsi mi pomohl! ”

A nezapomeňte říct v přítomnosti batole všem příbuzným, jak vám pomáhal synu, jak složil své hračky. Takový mini-vzdělávací akce by měl být jeden-čas, denní a opakovaným, aby dítě si zvykl a uvědomil si: “Uklidit po sobě – to je správně a v pořádku. To je dobře, za to mě chválí. Já jsem asistent, jinak by mělo být “.

Pokud vás zastaví skutečnost, že dítě není vždy připraven uklidit po sobě hračky, pak ústup může být jen jeden: dítě se zabýval nějakou hrou nebo hračkou a po nějaké době bude i nadále hrát. Takže sbírat na místo konstruktéra nebo nesmontovaném by potřeboval. V takovém případě si po dohodě s batoletem, že právě v tomto místě budete opustit hračky pro “” (ti, ke kterým se rozhodne vrátit). Ve všech ostatních případech usilovat o to, aby se dítě, i když s vaší pomocí, ale přesto dát pryč své hračky. A nezapomeňte ho chválit!

Dítě již může s vaší pomocí:

Uklidit své hračky.
Samostatně pít z hrnku.

Sponzory: Obchod, který má ve své nabídce výrobků, jako jsou dětská tabule oboustranná a velmi dobrá kvalita koupit více a levná dětské polštářky