Strava — funkce, principy, menu

Strava – to z nejpopulárnějších autorských metod hubnutí. Poprvé svět se o ní dozvěděl ještě v osmdesátých letech, ale dodnes se těší obrovské popularitě. Její tvůrce Michel trpěl nadváhou od dětství. Vyrůstat, on vzal jeden z postů, velké farmaceutické firmy. Na dluh služby mu někdy tráví mnoho setkání, které, jako obvykle, se konala v restauracích. V důsledku tohoto Michelle získal značné množství kil. Po další neúspěšný pokus, jak zhubnout, muž zabýval se studiem problémy napájení. Výrazně se snížila tento úkol jeho pracovní pozici, díky níž má muž byl přístup k výsledkům všech možných vědeckých studií. Výsledkem jeho práce se stala zcela nová, není podobný ani na ódy další, metodika, založená na indexu (GI) potravin. Vyvinutý systém napájení nejprve vyzkoušel na sobě, nakonec jen za tři měsíce se mu podařilo zbavit téměř patnáct kilo navíc. Proto francouz dokázal, že není nezbytně nutné se omezovat v jídle a snížit kalorickou hodnotu stravy.
Podstatou metody

Je založena metoda na myšlenky o tom, že velká část tělesného tuku vzniká v důsledku požití potravy, která má vysoký glykemický index. Tato jídlo, dostat se do těla, velmi rychle dělí, a pak převeden na glukózu, látka, která je hlavním zdrojem energie. Je to glykemický index vstřebává do krve, na což okamžitě reaguje slinivka. Tělo začne aktivně produkovat inzulín, který je zodpovědný za rozdělení glukózy do tkání, pro zajištění tělo energii, a za ukládání “rezervě” nezatížené materiálu. Přirozeně, tyto zásoby jsou uloženy ve formě tuku.

Výrobky jsou stejné, mají nízký glykemický index, pomalu a dlouho, takže glukóza vstupuje do krevního oběhu postupně a inzulín je vylučován pomalu. Z tohoto důvodu tělo má pro doplnění energie vynaložit ne glukózy a tukových zásob.

Na úroveň glykemickým indexem určitého produktu má vliv mnoho faktorů, v první řadě, to je samozřejmě, že množství cukru obsažené v něm, také to závisí na druhu , přítomnosti vlákniny, škrobu, bílkovin, tuku a tak dále, Nejvíce nejvyšší mírou KI mají tzv. “jednoduché sacharidy”, které jsou stravitelné poměrně rychle, nejnižší mají “komplexní sacharidy”, rozdělení, které se děje pomalu. Nulový nebo velmi malý GI je protein potraviny, jako je maso, drůbež, ryby a tak dále
Principy diety

dělí všechny potraviny na dva základní typy: “špatné” a “dobré”. K první patří potraviny, která má vysoký GI, ke druhému – jídlo s nízkým GI. Úroveň glykemický index je definován v jednotkách. Měřítkem KI je obecně považován za glukóza, v podstatě je to stejný cukr, to se rovná 100 jednotky, s ní srovnává ukazatele pro všechny ostatní produkty. Systém se vztahuje k “dobré výrobky” — ty, které není vyšší než 50 jednotek, stejné co nejvíce z tohoto údaje se vztahují na “špatnou”.

Pozri aj: jak účinně zhubnout a bočné werjsa slovenský – prípravky na chudnutie