O szafie dla małych dzieci

Gdy czas oczekiwania nadszedł do logicznego wniosku, i na światło urodził się długo oczekiwany dziecko, nagle pojawia się wiele obaw. Mija kilka dni, i matkę z zabierają w uroczystej atmosferze w domu. I tu pozostaje tylko nadążać za wzrostem dziecka, zapewniając mu wszystko, co niezbędne, w tym odzież, z której on błyskawicznie rośnie.
W dzisiejszych czasach sklepy internetowe z odzieżą dziecięcą, takie jak www.pupsenok.com.ua są w stanie zaoferować bezprecedensowy asortyment produktów dla dzieci, pomagając zaoszczędzić czas i pieniądze.

Ale, oto dlaczego dla niemowląt chłopców wybierają niebieskie wstążki i ozdoby na ubrania, a różowe dla maleństwa? Jak się okazało, tej tradycji głębokie historyczne korzenie. Wiadomo, że do tego dołożył swoją cesarską rękę monarcha Rosji Paweł Pierwszy. Według jego rozkazu, który został podpisany w 1797 roku, każdego księcia ojca honorowane order Andrzeja . A księżna przy tym otrzymała order Świętej Katarzyny. Tak, po chrzcie niemowląt taśmy: chłopcy niebieską wstążkę Andrzeja, a dziewczyny czerwoną taśmę Katarzyny.

Najpierw taką tradycję i powiązania koloru taśmy na podłodze noworodka przejęli wszystkie szlachta państwa, a w sto lat później jej stali ludzie ich prostego ludu. Tylko, aby nie urazić swoich panów, czerwony pasek dla swoich dzieci zamieniali różowym. W starożytności czerwony kolor u wielu kojarzył się z luksusem i bogactwem. Tak się stało, że tradycja ta dotarła do nas przez setki lat, nie odniósł większych zmian.

Nawiasem mówiąc, na temat odzieży dziecięcej w zeszłym szczególnie nie martwi. Około aż do początku 19 wieku, ubrania dla dzieci szyte na podobieństwo dorosłych, tylko mniejszy. Ubrania dla dzieci tworzyli trwałe i praktyczne, ale rzadko brali pod uwagę proporcje ciała, tkwiące jeszcze małym dzieciom, niedoskonałe termoregulacji i inne niuanse. Poza tym, niewiele uwagi w ostatnich latach zwrócono na komfort i wygodę odzieży dla dzieci.

Teraz wszystko jest inaczej, jest duży wybór producentów właśnie ubrania dla dzieci i sklepów z ogromnym jej asortymentem, całkiem godnych zaufania troskliwych rodziców.

Doświadczeni rodzice wiedzą, że dzieci mają tendencję szybko rosną, dlatego przy tworzeniu ubrań dla swoich spadkobierców wskazane jest, aby nie popełniać błędów, kupując dodatkowe elementy odzieży.