Miłość – pierwsze i najważniejsze jest to, że musi czuć się dziecko

Każdy rodzic chce dla swojego dziecka lepszej przyszłości, stara się już od pierwszych dni życia zaszczepić w dziecku miłość do muzyki, piękna, czystości, porządku. Często, jeszcze przed urodzeniem się dziecka, rodzice reprezentują, kim będzie ich syn lub córka, na jakie kubki oddać dziecko, w jaki sportu lub twórczością zająć. Ale najważniejsze jest zrozumienie, że kimkolwiek by nie chciał zobaczyć swojego dziecka rodzice, to przede wszystkim osobowość. Ich obowiązkiem jest nie narzucić mu swoją, a wychować tak, aby dziecko sam znalazł swój cel w życiu i mógł realizować swoje talenty.
Miłość – pierwsze i najważniejsze jest to, że musi czuć się dziecko

Osoba, dzieciństwo, którego kojarzy się z kochających, dobrych, troskliwych rodziców, zawsze będzie pewny siebie. Samoocena odgrywa ważną rolę w życiu. Mów dziecku o tym, co czujesz, mów mu, jak on jest dla ciebie ważny, jak się kochamy. Szanuj i słuchaj swojego dziecka. Nie osądzaj go, a tylko , gdy on się potknął. Koniecznie chwal dziecko, mów, jaki on jest dobry, i wtedy będzie zrozumieć, że dobre uczynki – to miło i fajnie.
Prawo wyboru – to, czego brakuje każdemu drugiego i pierwszego, dziecko w dzisiejszych czasach

Nie ograniczaj dziecka we wszystkim, podawaj mu możliwość wyboru. To może być cokolwiek. Na przykład, poproś dziecko, aby chciał ubrać na spacer lub co chce na obiad. Zaproponuj mu opcje. Dziecko wyczuje swoją ważność. Wybierając sam nauczy się wytwarzać własne zdanie i nie będzie miała mi za złe, tak jak sam dokonał wyboru.

Jak wychować szczęśliwego i udanego dziecka
Komunikacja

Rozmawiaj z dzieckiem, omówić z nim jego myśli i uczucia w określonych sytuacjach. Nie dołujcie jego emocje, a wręcz przeciwnie, pokazać, że w ich manifestacji nie ma nic głupiego i złego.
Rozwój

Zagraj z dzieckiem, spróbuj, wiersze, tańczyć, śpiewać. Przyglądając się, że przyciąga coraz więcej, co on robi z radością i przyjemnością, i od czego jest wykluczony. Utrzymuj go ciekawość, zachęcaj.
Samodzielność

Każdy z rodziców przynajmniej raz mówił o sobie zdanie: “Łatwiej zrobić samemu…”. Twoje dziecko rośnie i uczy się. Jeśli on wykazuje chęć zrobić coś sam – nie przeszkadzajcie mu. Niech u niego nie działa, może nie idealnie, ale nie tak, jak chcesz, niech będzie musiał poprawiać. Ale dziecko musi popełniać własne błędy, a ty tylko bądź obok i kierować, ale w żadnym wypadku nie krytykuj. Miejmy możliwość okazywać dziecku na samodzielność, na przykład, wysyłając go, gdzie on będzie mógł wypróbować ponad 100 zawodów.

Polecamy również Polski sklep z łóżka dla dzieci z szufladami oraz ten sam sklep dla klientów ze Słowacji – fisher price oraz z Czech – patrové postele pro děti