Dieťa môže s vašou pomocou

Od jedného do dvoch rokov. Vaše batoľa sa môže viac
Dieťa sa naučil chodiť samostatne. Chápe, určená k nemu slová, reaguje na vyžiadanie. Ak máte mu priniesť hračku, robí to s radosťou. Vo veku jedného roka dieťa prechádza svoj prvý život krízy je vyjadrené, že môže mať niečo do činenia bez dospelých pomoc, začať cieľom dajte na malý, ale nezávislé.

Tak sa na chvíľu pokračovať vštepiť sebestačnosti zručnosti. Na už známe zostavenie hračky môžu byť pridané ďalšie rovnako zaujímavé a dôležité povinnosti. Dokonca aj v tak mladom veku pre dieťa, tam sú užitočné veci v dome.

Kúpiť pre batoľa malý kefka a zubná pasta. Ukázať mu, “ako mama (alebo otec) kefa moje zuby.” Vezmite dieťa za ruku s kefka a pomôžte svojmu dieťaťu, aby prvý kefa zuby. Byť istí, že toto sa teraz stali jeho obľúbená zábava.

Po jedle batoľa môžete upratať stôl Pohár alebo tanier, a budete chváliť ho. Šiť dcéra je málo zástera a v čase, keď ste čistí, alebo umývať riad, pozvať dcéra, aby vám pomohol.

Máte chlapec? Potom zapojiť váš otec. Deti milujú sa pozerať otec niečo, opravy domov budú môcť držať kladivo, alebo nechty. Vo veku od jedného do dvoch rokov, môžete začať učiť svoje dieťa obliekať a vyzliekať, úhľadne skladanie šiat. Začať so základmi – nosiť klobúk alebo ponožky sú jednoduchšie ako pančucháče dať na alebo na tlačidlo blúzka.

Dieťa môže s vašou pomocou:

Do vody kvety.
Umývanie a čisteniu zubov.
Krmivá pre ryby.
Utierať prach.
Pomôcť čistý riad.
Vyzdvihnúť svoje hračky.
Jesť lyžicou.

Dva až tri roky. Dieťa chce pomôcť
Vaše dieťa je tak nezávislý! To je veľmi dobre organizovaný, teraz hovorí, skúmaní nových území, a on naozaj rád pomôže mama a otec. Ešte nemáte, aby úsilie. Dieťa je vopred nakonfigurovaný podieľať sa na domáce práce. Na veci, že dieťa si skôr, môže byť ťažšie.

Napríklad, dieťa môže sám zbierať hračky na prechádzku alebo sa zúčastniť na varenie večere. Úlohou dospelých snažiť pomôcť dieťaťu, ale v žiadnom prípade nie pre neho. Tu veľmi dôležitý bod – nenechajte sa hnevať, ak dieťa nemôže robiť s prvým (a dokonca aj piaty) čas. Pretože dieťa ruky sú stále nemotorný. A skôr či neskôr sa to podarí.

Dieťa môže s vašou pomocou:

Aby moja posteľ.
Pomôcť variť (sa hýbať, hýbať).
Vykonávať jeho malá taška z obchodu.
Zametanie miestnosti.
Byť nie len svoje hračky, ale pomáhať, aby sa zbaliť.
Sponzor: Banaby.sk – sklad nábytku